Rejestratory cyfrowe marki IPOX

Rejestratory cyfrowe DVR sygnowane logiem marki IPOX posiadają wielozadaniowy tryb pracy Pentaplex, który umożliwia przeprowadzenie niezależnie wielu procesów w tym samym czasie. Urządzenia posiadają obsługę technologii 960H (z wyjątkiem modeli PX-DVR2308EA, PX-DVR2316EA), funkcję Picture in Picture, odczyt parametrów dysku twardego dostępnych dzięki technologii S.M.A.R.T., kompresję obrazu wideo H.264 oraz system inteligentnej detekcji ruchuzaawansowany mechanizm stref prywatności.

Wykorzystana przez inżynierów zajmujących się produkcją rejestratorów, technologia 960H pozwala na zarejestrowanie o 30% więcej detali w porównaniu z dotychczas dostępnymi rozdzielczościami analogowymi dostępnymi w systemach telewizji przemysłowej. Największą różnice można zaobserwować na tle obserwowanej sceny. Przy rejestracji obrazu w rozdzielczości 960H widoczna jest większa liczba detali oraz szerszy obszar obserwacji.

Funkcja Picture in Picture dostępna jest z poziomu manu lokalne rejestratorów. Umożliwia ona obserwację obrazu w obrazie, z jednej kamery w dużej rozdzielczości a obraz z drugiej kamery w mniejszym okienku na tle obrazu z pierwszej kamery. Funkcja ta jest przydatna w centrach monitoringu gdzie operator ma za zadanie obserwować np. bramę magazynu z dwóch kamer.

Kompresja obrazu wideo H.264 w rejestratorach cyfrowych IPOX umożliwia zapis większej ilości materiału wideo w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku systemami kompresji. Po zastosowaniu algorytmu kompresji h264 obraz wideo ważący 1Mb może osiągnąć nawet 10kb zajmowanego miejsca na dysku twardym w rejestratorze nie tracąc na jakości.

Model Rozdzielczość nagrywania Ilość dysków Wejścia / wyjścia alarmowe
PX-DVR2304EA 100kl/s (960H/WD1/D1) 1x HDD (max 4TB) Brak
PX-DVR2308EA 200kl/s (D1) 1x HDD (max 4TB) Brak
PX-DVR2316EA 400kl/s (D1) 1x HDD (max 4TB) 16 wejść i 1 wyjście
PX-DVR2508MB 200kl/s (960H/WD1/D1) 2x HDD (max 8TB) 8 wejść i 1 wyjście
PX-DVR2516MB 400kl/s (960H/WD1/D1) 2x HDD (max 8TB) 16 wejść i 1 wyjście
PX-DVR2516PD 400kl/s (960H/WD1/D1) 8x HDD (max 32TB) 16 wejść i 4 wyjścia
PX-DVR2532PD 800kl/s (960H/WD1/D1) 8x HDD (max 32TB) 16 wejść i 4 wyjścia

Tab.1 Porównanie model rejestratorów.

Przydatnym rozwiązanie stosowanym w nowoczesny rejestratorach jest system inteligentnej detekcji, który umożliwia wykrywanie ruchu. Funkcja ta umożliwia rejestratorowi na aktywację procesu rejestracji obrazu wideo w momencie detekcji obiektów w określonej strefie. Wykorzystanie tego rozwiązania w systemie monitoringu pozwala na obserwacje chronionego obszaru oraz archiwizowanie kluczowego materiału wideo.

Kolejnym przydatnym i funkcjonalnym rozwiązanie wykorzystanym w rejestratorach DVR marki IPOX jest zaawansowany mechanizm stref prywatności. Umożliwia ona maskowanie obrazu przy pomocy dokładnych stref prywatności. Często zdarza się tak, że kamera obserwuje niejednorodne środowisko, należy wtedy zastosować właśnie funkcje strefy prywatności, która zapewni rejestrację obrazu z wybranych obszarów. Strefy prywatności można w dowolny sposób kształtować, dzięki czemu użytkownik może w dowolny sposób zamaskować wskazane przez siebie fragmenty obrazu.

Aby w pełni wykorzystać moc jaką daje technologia 960H należy do obserwacji terenu oddelegować kamery przemysłowe 960H, połączeni tych urządzeń dopiero umożliwi wykorzystanie w  100% możliwość tej technologii.

Wykorzystanie wielofunkcyjnego systemu pracy Pentaplex w rejestratorach cyfrowych IPOX zapewnia kompleksową obsługę kamer i wydajne przetwarzanie rejestrowanego obrazu z monitoringu CCTV. Wykorzystanie funkcji wykrywania ruchu oraz zaawansowanego mechanizmu stref prywatności gwarantuje ustawienie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Rejestratory cyfrowe DVR sygnowane logiem marki IPOX najczęściej stosowane są w systemach telewizji przemysłowej przeznaczonej do rejestracji obrazu w miejsc takich jak: biuro, hala produkcyjna, magazyn, korytarze hotelowe, itp.

Atrakcyjne ceny w sklepie internetowym NAPAD.PL!

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*